Ważne!


2023-06-05
Władysław Kosiniak-Kamysz w Szczytnie
  • Płatnicy składek zdrowotnych zostali okradzeni. Szczególnie przedsiębiorcy, którzy płacą ją wyższą i nie mogą odliczyć od podatku. Większe wpływy nie trafiły na zdrowie. NFZ przeznaczył 10 mld zł na zakup… węgla. Skandal. To jawna nieuczciwość.
  • Jednym programem nie udało się PiS pobudzić dzietności. W polityce rodzinnej potrzebne jest całościowe działanie. Dlatego proponujemy wspólne rozliczanie podatkowe rodziny na model francuski. Więcej członków rodziny – mniejszy podatek.
  • Chcę, by nasze dzieci żyły w najlepszym kraju. To moja misja w polityce. Dlatego współpracujemy z tymi, którzy jak my chcą zmiany. Trzecia Droga to wybór większego dobra, a nie mniejszego zła. Proszę Was o pomoc i odwagę. To czas ludzi odważnych.
  • W wielu rodzinach coraz ciężej zasiąść wspólnie do świątecznego stołu. Oni tego nie naprawią. Odbudujemy wspólnotę tylko po wygranej w wyborach. Chcę pokonać PiS i przekonać ich wyborców. Proszę Was o to samo – przekonujcie, ale nie obrażajcie.
  • Głos na PSL to głos za czystą energią, tanim prądem, najwyższej jakości polską żywnością i silnymi samorządami. Za tym, by Polacy nie umierali w kolejkach do lekarza. Za tym, by opłacało się prowadzić własną firmę. Będziemy o Was walczyć.
  • Komisja rosyjska ma jedynie na celu eliminację przeciwników politycznych. Ułatwienie dla PiS procesu wyborczego. To nie jest uczciwe. Postawili w krzywym zwierciadle politykę i demokrację. Przeinaczyli znaczenie słów jak prawo i sprawiedliwość.
  • Jesteśmy środowiskiem, które wyrasta z organizacji pozarządowych, jak KGW, OSP i inne. Znamy ich potrzeby. Musi na nowo zacząć funkcjonować Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, by wspierać ich rozwój. Przywrócimy uczciwość w dysponowaniu środków.
  • Przedsiębiorcom podwyższyli składkę zdrowotną, a w tym samym czasie NFZ przekazuje 10 mld zł na zakup… węgla. To nie pomoże trudnej sytuacji finansowej ochrony zdrowia. Bez jej rozwoju nie będzie rozwoju takich miejscowości jak Szczytno.
  • Nie może być tak, że połowa porodówek w województwach w ostatnich latach jest zamykana, a szpitale powiatowe nie są w stanie utrzymać oddziałów ginekologicznych-położniczych. Dzietność za PiS spada radykalnie. Rok 2017: 400k urodzeń. 2022 – 300k.
  • Rządzący nie zwalczyli wykluczenia komunikacyjnego. Nie zadbali o dostępność do lekarza. Nie zapewnili warunków do rozwoju firm. Traci na tym Polska lokalna i takie miast jak te. Po to jest Trzecia Droga, by o nie zadbać. Uwolnimy ich potencjał.

Nasz kandydat na: