Krótkie Sprawozdanie Radnego Wojewódzkiego.


2021-01-09

Witam serdecznie Szanownych Państwa po dłuższej  nie obecności na stronie internetowej. Skończył się kolejny rok  VI kadencji  sejmiku WM.  Nadszedł czas abym w krótkim sprawozdaniu z działalności radnego przedstawił Państwu jak on minął.   W Polsce niedługo będzie już 10 miesiąc od kiedy wszyscy usłyszeliśmy w Polsce o pacjencie „Zero”.  Dzisiaj dalej zmagamy się z korona-wirusem, który nie odpuszcza a wręcz przeciwnie pojawiają się informację o innych zmutowanych szczepach wirusa. Pocieszający jest fakt,  że na rynku pojawiły się szczepionki i jest duże zainteresowanie społeczne aby się zaszczepić.  Ja również postanowiłem się zaszczepić i czekam niecierpliwie na swoją kolejkę.

Tak jak wszystkie instytucję, zakłady pracy, szkoły funkcjonują zdalnie, tak i my jako samorządowcy działamy w ten sam sposób. W okresie minionego roku  odbywały się komisję sejmiku WM w których jestem członkiem i w których aktywnie działam. Oczywiście komisję odbywały się w trybie zdalnym. Ze względu na ważność  podejmowanych decyzji związanych z „Programem Ochrony Powietrza” dla małopolski, spotkaliśmy się  tradycyjnie na posiedzeniu Komisji Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich w urzędzie marszałkowskim, oczywiście przy zachowaniu wszelkich obostrzeń.

Również w minionym roku odbyły się dwie sesje sejmiku WM, gdzie musieliśmy spotkać się na posiedzeniu w normalnym trybie, kiedy to zostały dokonane zmiany personalne w Zarządzie Urzędu Marszałkowskiego  WM oraz w Prezydium Sejmiku WM. Pozostałe sesję i komisję Sejmiku województwa małopolskiego odbywały się w trybie zdalnym.  
W trakcie Sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego zostało podjęte wiele  bardzo ważnych i istotnych uchwał między innymi:  
- w sprawie przyjęcia Statutu Województwa Małopolskiego,
- w sprawie „Programu Ochrony Powietrza” dla Małopolski,
- w sprawie przyjęcia aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata  2011 – 2020  na kolejne 10 lat  pn. Strategia Rozwoju Województwa  " Małopolska 2030",
- w sprawie budżetu Województwa Małopolskiego na rok 2021.

Pragnę podkreślić, iż są to bardzo ważne uchwały podjęte dla zrównoważonego rozwoju województwa małopolskiego, dla ochrony środowiska, walki z pandemią  oraz prawidłowym bieżącym funkcjonowaniem województwa małopolskiego w okresie ograniczeń związanych z pandemią.

Jestem trochę rozgoryczony, że bezpośrednie kontakty z wyborcami, mieszkańcami odbywały się  w  bardzo ograniczonym zakresie oczywiście zgodnie z zaleceniami ministra zdrowia, natomiast wiele kontaktów odbywało się  za pomocą e-maili lub telefonicznie.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomimo pandemii i ogólnie znanych utrudnień kontaktowali się z radnym i starali się pozyskać pomoc, informację czy radę od radnego wojewódzkiego. 
            
            Serdecznie dziękuję za współpracę, zapraszam do dalszej i życzę wszystkiego najlepszego na Nowym Roku 2021. 
                                                                                                                               

                                                                                                                                 Stanisław Barnaś Radny Wojewódzki.

Nasz kandydat na: