Kolejne informacje z działaności radnego.


2017-07-02

W ostatnim okresie wziąłem udział w meczu piłkarskim rozegranym  w finale  Pucharu Polski na szczeblu Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej, który został rozegrany na Stadionie im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Targu. Mecz oglądałem z trybun, najlepsze i najciekawsze wrażenia wynosi się z takich miejsc. Nawet panie gorliwie kibicujące swoim piłkarzom nie przebierały w słowach. Mecz generalnie bardzo dobry, emocje trzymały do samego końca gdyż poziom był bardzo wyrównany.  Po zakończeniu meczu zostałem poproszony o wręczenie medali piłkarzom /czym osobiście poczułem się bardzo wyróżniony/, ponadto zwycięskiej drużynie wręczyłem 6 piłek, które przywiozłem z UM, jako zachętę do większego jeszcze wysiłku, drużynie  zwycięskiej Watrze z Białki, życzyłem kolejnych awansów a drugiej drużynie pogratulowałem wspaniałego występu na murawie. 

W Rabce-Zdroju w siedzibie Zespołu Szkół Uzdrowiskowych odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Edukacji i Kultury Fizycznej Sejmiku Województwa Małopolskiego. Głównym punktem posiedzenia był temat dotyczący "Problemów Szkolnictwa Uzdrowiskowego".

W Proszowicach odbyło się kolejne wyjazdowe posiedzenie Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej Sejmiku WM. Radnych przywitali w Proszowicach burmistrz miasta Grzegorz Cichy oraz przedstawiciele proszowickiego Caritas. Posiedzenie rozpoczęło się od zwiedzenia Ogrodu Biblijnego w Zespole Placówek Caritas w Proszowicach.  Następnie członkowie komisji zaopiniowali projekty uchwał na najbliższą sesję sejmiku oraz dyskutowali o komplementarności usług w zakresie zdrowia i pomocy społecznej na przykładzie osób wykluczonych społecznie zwłaszcza z zaburzeniami psychicznymi. Prezentację dotyczącą tego tematu omówili przedstawiciele proszowickiego Caritas. Ich postulatem było zmniejszenie instytucjonalizacji pomocy na rzecz zwiększenia jej efektywności. Podobnie jak w innych latach, radni dyskutowali również nad wynikami badań pt. „Oceny zasobów pomocy społecznej województwa małopolskiego za 2016 rok”. Omówili też sprawozdanie za ubiegły rok z realizacji Małopolskiego Programu Profilaktyki  i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na lata 2014 -2020. /tekst źródło - UM WM/.

10 czerwca br. odbyła się V Pielgrzymka "Stowarzyszenia Amazonek Podhalańskich" do Ludźmierza i Uroczysta Msza święta w Bazylice Mniejszej w Ludźmierzu. W odpowiedzi na Apel Amazonek skierowany na moje ręce, Apel z prośbą aby w województwie małopolskim "ROK 2018 ogłosić ROKIEM PROFILAKTYKI RAKA PIERSI”.  Wystąpiłem z oficjalnym pismem w tej sprawie,  podjąłem rozmowy z wicemarszałkiem, przewodniczącą Sejmiku WM, przedstawiłem Apel na posiedzeniach Komisji. ... wszystko idzie we właściwym kierunku.

W Zakopanym odbyło się Międzynarodowe Forum Górskie w którym wziąłem udział. Forum  - temat „Klaster energii – szanse i bariery rozwoju”.  Wśród  gości byli samorządowcy, kadra naukowa, prawnicy, przedsiębiorcy i mieszkańcy. Padało bardzo dużo pytań między innymi o geotermie Podhalańską jej zasięg i przede wszystkim  o koszt podłączenia i opłacalność z dalszego  jej korzystania.

            W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w naszym mieście zaprosiłem do Nowego Targu, Program TV Kraków -„Jedź Bezpiecznie” z Markiem Dworakiem na czele, aby przybliżyć prawidłową jazdę po nowotarskich drogach i skrzyżowaniach, szczególnie w tych miejscach gdzie w ostatnim okresie dokonano zmiany organizacji ruchu drogowego. Na początek zajęliśmy się skrzyżowaniem ul. Kopernika z ul. Na Równi, następnie w Rynku, na drogach z często występującymi  lewoskrętami oraz na skrzyżowaniu ulicy Szaflarskiej z Zakopianką koło Mac Donalda oraz na  innych skrzyżowaniach, w związku z częstymi wypadkami na tych drogach.

            Rozpoczął się okres wakacji, okres organizacji wielu imprez kulturalno-oświatowych, festynów, pikników rodzinnych i strażackich na które jako radny jestem zapraszany. Staram się zawsze uczestniczyć w tych spotkaniach, jednak ze względu na ograniczenia czasowe i nakładanie się spotkań w tym samym czasie nie zawsze udaję się być wszędzie. Nie mniej jednak bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenia i będę starał się brać udział w tych spotkaniach.

          W czwartek odbyło się spotkanie ludowców powiatu nowotarskiego, gdzie obchodziliśmy zaległe Powiatowe Święto Ludowe.

          W Szlachtowej uczestniczyłem w festynie dochodowym na rzecz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, zorganizowanym przez Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Rodziców i Uczniów ww. szkoły oraz Sołectwo Szlachtowej. 

Jest mi niezmiernie miło, iż na zakończenie Jubileuszu 500-lecia Wsi Trybsz oraz 450-lecia budowy kościoła, zostałem  wyróżnionym przez „Komitet Organizacyjny  Obchodów” pamiątkową Spinką Spiską i pięknym podziękowaniem.

          Ponadto pełniłem dyżur w biurze  radnego, spotykałem się z wyborcami. Oto niektóre tylko  działania radnego z ostatniego  okresu.  Stanisław Barnaś Radny Sejmiku WM.

             

 

Nasz kandydat na: