kolejne informacje radnego...


2017-05-28

Podsumowanie Akcji "Pola Nadziei". Fundacji im. Adama Worwy. Przemarsz w strugach deszczu, natomiast koncert na sali widowiskowej w MOK-u rozgrzał uczestników na "maksa". Mnie osobiście bardzo miło zaskoczyło wystąpienie P. Prezes Fundacji, która osobiście podziękowała  mi  za "Dar na rzecz Fundacji" - samochodu osobowego Mitsubishi Colt z Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Niech służy Fundacji jak najdłużej!.

Spotkanie w Restauracji "Ruczaj" w Nowym Targu z Janem Kantym Pawluśkiewiczem. Gwiazda spotkania odpowiadała między innymi na bardzo szczegółowe pytania z  jego życia, kiedy był jeszcze  uczniem i mieszkał w Nowym Targu. Poznaliśmy wiele nowych faktów  z jego młodości. Powiem tak, jak to młodzi, swoje pomysły na życie, i nie ważne co kto powie.

Ten tydzień był tygodniem posiedzeń komisji sejmikowych w których zasiadam, poruszałem ciekawe tematy z którymi zwrócili się do mnie mieszkańcy. Poruszyłem także bardzo ważny temat dotyczący  „Walki z rakiem piersi”. Będę czynił starania aby województwo małopolskie rok 2018 ogłosiło rokiem „Walki z rakiem piersi”.

Na Orawie odbyło się spotkanie Koła „Orawa” PSL. Omówiliśmy ogólną sytuację społeczno-polityczną w kraju i regionie. Zapoznaliśmy się z  tematami, które aktualne będą w najbliższym czasie.

Uczestniczyłem w Uroczystej sesji Rady Powiatu Nowy Targ na, której 17 pielęgniarek  zostało odznaczone medalami przez Ministra Zdrowia. Znam osobiście kilka z nich i bardzo mnie cieszy ich wyróżnienie. Jak zwykłe  przy takich okazjach staram się wystąpić publicznie i powiedzieć kilka słów podziękowania za ich trud, wysiłek i zaangażowanie w posługę pacjentom. Bez pracy pielęgniarek służba szpitalna nie  byłaby w stanie funkcjonować o czym wszyscy wiemy. Następnie złożyłem im życzenia dalszych lat służby i godziwego wynagradzania za tę pracę. Szkoda, że portale obecne na takich uroczystościach widzą tylko tych, których chcą lub muszą chcieć widzieć i tych pokazują o pozostałych nie wspominając nawet, że byli obecni.

W rynku w Nowym Targu w niedzielę odbył się konkurs Orkiestr Dętych. Współczuję jurorom tego konkursu, gdyż znam kilka orkiestr i wybór najlepszej z nich będzie  niesamowicie trudny.

            Na stadionie w Nowym Targu wziąłem udział w meczu młodzików  PPPN podczas, którego wręczyłem zawodnikom koszulki z małopolski i piłkę dla trenerów życząc im między innymi w najbliższym czasie kilku „Lewandowskich” z naszego regionu.

            Interweniowałem w Urzędach w sprawie wyborców i stowarzyszeń, spotykałem się z wyborcami.

Oto niektóre moje działania z ostatniego  tygodnia.  Stanisław Barnaś Radny Sejmiku WM.

Nasz kandydat na: