Wielkanoc


2021-03-29

Tradycyjnie jak co roku przed Wielkim Tygodniem przypominam moją krótką refleksję nad  sensem i znaczeniem  Wielkiego Tygodnia w naszym życiu. Wielki Tydzień, to czas zadumy, refleksji, rozmyślań nad Jezusem Zmartwychwstałym. Jako katolicy, mocno  wierzymy i jesteśmy przekonani w wierzę, że Chrystus zmartwychwstał i my także zmartwychwstaniemy. Cóż byłaby warta nasza wiara gdybyśmy jej nie mieli. Na ten okres oczekiwania, przygotowania się na to przyjście Chrystusa Zmartwychwstałego, w poprzednich latach robiliśmy wielkie przygotowania, cieszyliśmy się bardzo, czyniliśmy różnego rodzaju postanowienia, odmawialiśmy sobie wszelkich przyjemności i umartwialiśmy się, akcentując innym czego to sobie nie odmówiliśmy w poście. Ale czy  przez takie postępowanie zasłużymy sobie na wieczną chwałę i życie wieczne?. Myślę, że nie, przygotowywać się na spotkanie z Bogiem powinniśmy się przez całe nasze życie. Przykładem tego powinna być nasza troska i dobroć dla drugiego człowieka wynikająca z potrzeby każdego dnia.

          Przesłanie to jest aktualnie szczególnie teraz, kiedy dotknęła nas pandemia korona wirusa,  który w koło sieje strach i obawę o naszych bliskich, przyjaciół, o nasze rodziny i nas samych. W tym trudnym okresie nie oddalajmy się od siebie nawzajem, nie możemy się spotykać zbyt blisko, zachowujmy określoną odległość, zachowujmy wskazania służb medycznych – to bardzo ważne, i tego przestrzegajmy.

         W tym trudnym okresie, nie traktujmy innego człowieka z góry jak potencjalnego zarażonego, bo nie wiadomo co my mamy w środku. Nie skreślajmy go, chociaż z daleka zróbmy przyjazny gest i próbujmy się do siebie uśmiechnąć, to podniesie nas na duchu przywróci wiarę w drugiego człowieka. Dzisiaj potrzeba nam wiary i otuchy, że wszystko w końcu minie i znowu będzie normalnie.
  

         Nie zapominajmy po co żyjemy, po co Chrystus został ukrzyżowany na krzyżu…. Nie traćmy wiary w Chrystusa, który  powstanie z Martwych.

        Obecny Wielki Tydzień jest inny niż poprzednie, ale tradycyjnie jak co roku, pozwolę sobie złożyć Wam wszystkim życzenia.


                                                                          

Nasz kandydat na: