I wakacyjny tydzień radnego.


2017-07-09

       W dniu 3 lipca odbyła się kolejna sesja Sejmiku WM na której podjęto kilka ważnych uchwał między innymi tą o ogłoszeniu roku 2018 Rokiem Profilaktyki Raka Piersi.

        Również w tym dniu na prośbę wójta gminy Ochotnica spotkaliśmy się z wicemarszałkiem w Krakowie w sprawach dotyczących mojej rodzinnej wsi Ochotnica.

         W dniu 4 lipca odbyło się spotkanie strażaków z gminy Nowy Targ z wicemarszałkiem WM w Krakowie w którym również wziąłem udział.

        Na Orawie odbyło się posiedzenie koła Polskiego Stronnictwa Ludowego  na którym poruszono wiele bardzo aktualnych spraw dotyczących bieżącej sytuacji społeczno-gospodarczej i politycznej kraju. Poruszono temat związany ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi w przyszłym roku.

        W Muzeum Podhalańskim odbyła się wystawa eksponatów zwierząt w której wykład wygłosił Kierownik Muzeum Podhalańskiego na temat myśliwych i kłusowników. Temat ciągle aktualny.

       8 i 9 lipca w Ludźmierzu odbyły się dwie  dwudniowe  duże i bardzo ważne imprezy, a mianowicie odbył się  XLVIII Zjazd Podhalan na którym dokonano wyboru nowych władz Związku Podhalan na kolejną kadencję.  Na zjazd przybyli delegaci z całego kraju, zaproszeni przedstawiciele związków Podhalan z zagranicy, w tym z USA, Kanady i Austrii. Po sprawozdaniach i otrzymaniu absolutorium odbyły się wybory nowego Prezesa. Prezesem został wybrany obecny Prezes Andrzej Skupień. Serdecznie gratuluję prezesowi i nowemu Zarządowi Głównemu Związku Podhalan w Polsce. Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować ustępującemu zarządowi za dotychczasowe osiągnięcia w działalności na rzecz górali i Podhala.

       Kolejną imprezą w tych dniach była VI Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Mnie przypadł w udziale zaszczyt   reprezentowania na  tej wystawie Marszałka Województwa Małopolskiego. Z roku na rok wystawców, hodowców przybywa, prezentowane zwierzęta i ptaki są coraz bardziej piękniejsze, zdobywają puchary, są wyróżniane i najważniejsze, że zdobywają tytuły czempionów. Serdecznie jeszcze raz gratuluję wszystkim wyróżnionym i odznaczonych hodowcom, rolnikom i wystawcom.            

        W tym tygodniu nie pełniłem dyżuru w biurze  radnego, ze względu na spotkania służbowe w Krakowie. Spotykałem się z wyborcami. Oto niektóre tylko  działania radnego z ostatniego  okresu.  Stanisław Barnaś Radny Sejmiku WM.

Nasz kandydat na: